تولید کننده میلگرد بستر در تهران
خط تولید میلگرد

در خط تولید میلگرد چه می‌گذرد؟!

فهرست مطالب

اولین مصالحی که در بحث ساخت و ساز به سراغ آن می‌رویم، میلگرد است. اصلی ترین کاربرد این فولاد پر استفاده در افزایش مقاومت کششی بتن است. میلگرد باعث می‌شود که ترک های ناشی از فشار کششی به بتن خنثی شود.

یکی از انواع مصالحی که با میلگرد تولید می‌شود، میلگرد بستر است که ما در ایران سازه آن را بالاترین کیفیت تولید می‌کنیم و از لحاظ قیمت هم قیمت میلگرد بستر ما کاملا رقابتی است و اما خط تولید میلگرد به چه صورت است و چه دستگاههای در خط  تولید میلگرد استفاده می‌شود؟ 

مواد اولیه مورد نیاز در تولید میلگرد در کارخانه:

بسته به نوع محصول تولیدی، شمش مورد نیاز فرق می کند. قسمت های نورد تیرآهن– ناودانی و نبشی از شمش های 3sp و برای نورد میلگرد از شمش های 5sp استفاده می‌شود که این شمش‌ها در آنالیز با یکدیگر متفاوت هستند.

شمش ها در ابعاد مختلف که بسته به طراحی و نوع کوره های پیشگرم و خطوط نورد تولید می شوند معمولا شمش ها در ابعاد های 6000*150*150 یا 6000*125*125 هستند. اگر طول شمش ها 12 متری باشد، آنها را در کارخانه به طول های مشخص متناسب با ظرفیت و ابعاد کوره برش می دهند.

تولید میلگرد

مراحل تولید میلگرد

در ابتدا شمش ها را باید وارد کوره ها کنند که دمای کوره ها تا 1100 درجه سانتی گراد بالا می‌رود برای این کار شمش ها را توسط یک جك هيدروليكی در ردیف های مشخص به داخل كوره ها هدايت می کنند و زمانی که شمش ها در داخل كوره قرار گرفتند به وسيله ي جريانات گردآبي دردماي 1100 سانتی گراد جهت نورد آماده می شوند.
بعداز رسيدن شمش ها به دمای مورد نظر جهت نورد به خط تولید ارسال میشود سپس شمش های پخته شده روي رول ها قرار می گیرد و به طرف مرحله رافينگ هدايت مي شوند. مرحله رافينگ در سه مرحله از قطر شمش ها كاسته و به طول آن افزوده می شود تا به قطر مورد نظرشان برای میلگرد برسد.
بعد از مرحله ي رافينگ (استند)ها (قفسه های نورد) قرار دارند كه اين مرحله متشكل از 10-18 تا استند با كاليبر مشخص است، مرحله آخر نورد قسمت آج زنی میلگرد است و بعد از استند آج زنی قیچی متراژ جهت برش میلگردهای تولید شده در طول های مشخص بکار برده می شود که معمولا 24 و یا 36 متر برش داده می شود سپس میلگردهای تولیدی در زیر گیوتین های بسته بندی به طول 12 متری طبق استاندارد ISIRI برش داده شده و در مرحله آخر به صورت بندیل های 2 تنی بسته بندی می شوند.
بر طبق استاندارد ایزیری ایران، میلگرد ها در دو نوع A II و A III تولید می شوند که برای تولید میلگرد A II به صورت مستقیم در خط نورد آج زنی می شوند، ولی برای تولید میلگرد A III از یک فرآیند دیگری به نام گوﺋیچنگ (خنک کاری) و بعد از آج زنی میلگرد استفاده می گردد ، که در نهایت محصول تولیدی به رنگ سیاه در می آید.
مراحل تولید میلگرد

دستگاه های مورد نیاز در تولید میلگرد:

  • دستگاه های موجود در کارخانه:
  • کوره پیشگرم : پخت شمش ها
  • رول های کوره : انتقال شمش جهت نورد به طرف رافینگ
  • رافینگ : جهت نورد و کاهش ابعاد شمش و افزایش طول آن
  • رول های رافینگ : انتقال مواد به طرف استند
  •  قیچی سرزن
  • استند : شامل موتور گیربکس ـ گاردان-غلطک های مونتاژ شده و گاید های ورودی و خروجی
  •  قیچی متراژ : برش میلگرد در طول های معین
  •  شانه های بسته بندی : جهت خنک کاری و آماده سازی برای بسته بندی

پیشنهاد خواندنی: انواع میلگرد و کاربرد آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *