تولید کننده میلگرد بستر در تهران
علائم اختصاری حک شده بر میلگرد

راهنمای کامل علامت اختصاری حک شده بر میلگرد

فهرست مطالب

در خرید مصالح ساختمانی، توجه به برند و کیفیت آنها علاوه بر ارزش اقتصادی، اهمیت فنی و عملی نیز دارد. از این رو در هنگام انتخاب انواع میلگرد من جمله میلگرد بستر باید به طور جدی به برند و نحوه استفاده از آنها توجه کرد. مشتریان با توجه به نوع کاربری میلگردها و آهن‌آلات فلزی می توانند برند های متنوعی را با هدف دستیابی به کیفیت و استاندارد بالاتر انتخاب کنند. در این بین، آشنایی با علائم اختصاری میلگردهای ساختمانی از جمله نیازمندی‌های اساسی خریداران محسوب می‌شود تا در انتخاب نوع و برند مناسب، دچار مشکل نشوند.

علائم اختصاری حک شده روی میلگرد چه هستند؟

در جدول زیر می توانید با حروف حک شده بر میلگردها یا همان علامت اختصاری میلگرد به همراه معانی مختلف آنها به صورت خلاصه آشنا شوید که کمک زیادی به شما می‌کند:

نوع میلگرد حرف انگلیسی اختصاری سایز آج استاندارد روسی
میلگرد آج دار از نوع مارپیچ J آج ۳۴۰ A2
L آج ۳۵۰
میلگرد آجدار از نوع جناغی C آج ۴۰۰ A3
H آج ۴۲۰
میلگرد آجدار از نوع مرکب S آج ۵۰۰ A4
F آج ۵۲۰

اما در کنار این حروف و اعداد، حروفی نیز به صورت حرف آخر بر روی میلگردها حک شده که تعیین کننده فرآیند تولید میلگرد هستند. به جدول زیر دقت نمایید:
حرف انگلیسی مراحل تولید میلگرد
T میلگرد تولید شده به روش ترمکس(خنک کاری)
U میلگرد تولید شده به روش آلیاژ سازی
A میلگرد تولید شده به روش استاندارد درج شده در شناسنامه محصول
حروفی که به زبان انگلیسی یا اعداد می‌بینید، نشان‌دهنده اندازه، آج، قطر کارخانه تولیدکننده میلگرد و اندازه میلگرد هستند که به‌عنوان هویت میلگرد شناخته می‌شوند فقط کافیست با علامت اختصاری میلگرد آشنا شوید تا بتوانید اورجینال بودن یا تقلبی بودن میلگرد را پی ببرید.

برای اطلاع از قیمت میلگرد بستر کلیک کنید.

علامات اختصاری را چگونه بخوانیم؟

در بسیاری از صنایع، کد‌هایی بر روی محصولات نشان دهنده نوع آج و روش تولید آن‌ها استفاده می‌شود. این کد‌ها شامل دو حرف آخر میلگرد است که نوع آج و روش تولید آن را مشخص می‌کنند. به طور مثال، حروف اختصاری CT بر روی میلگردها بیانگر این است که آن میلگرد دارای آج ۴۰۰ بوده و به روش ترمکس تولید شده‌است. همچنین حروفی که قبل از دو حرف نهایی آمده‌اند نیز نام کارخانه تولیدکننده را نشان می‌دهد. لذا در صورت دیدن حروف اختصاری CO بر روی محصولات مختلف، باید بدانید که این حروف مخفف کلمه Company هستند که نماینده کارخانجات تولیدکننده محصولات هستند.

علامت اختصاری شرکتها

برای اطلاع از انواع میلگرد کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *