تولید کننده میلگرد بستر در تهران
انواع اتصالات میلگرد بستر

انواع اتصالات میلگرد بستر

فهرست مطالب

میلگرد بستر از یک جفت میلگرد آجدار به قطر ۴ تا ۶ میلی‌متر تشکیل شده است که به صورت موازی روبروی هم قرار می‌گیرند و به وسیله میلگردهای دیگری به صورت زیگزاگ (خرپایی) یا عمودی (نردبانی) به هم وصل می‌شوند. البته باید فاصله‌ی موازی بین این دو میلگرد با طول ۵.۵، ۱۱ یا ۱۵ سانتی‌متر رعایت شود که به عنوان استاندارد مشخص شده است. برای اجرای میلگرد بستر نیاز به اتصالات میلگرد بستر داریم که ترکیبی از گیره گالوانیزه، قلاب گالوانیزه، بست رادیکالی است که در زیر به شرح موارد فوق می‌پردازیم. در ادامه از این مقاله از میلگرد بستر براتلو با ما همراه باشید.

۱. اتصال گیره میلگرد بستر

گیره قطعه ای از جنس ورق گالوانیزه با حداقل ضخامت ۲ میلیمتر است که با اتصال به ستون و قلاب، قادر به انتقال نیروهای مختلف است. طراحی دقیق این قطعه اجازه تنظیم ارتفاع در ارتباط با سطح سفال یا بلوک ها را می دهد.

۲. اتصال قلاب میلگرد بستر

برای ایجاد اتصال مفصلی بین دیوار و ستون، از یک قلاب استفاده می‌شود که به آسانی می‌تواند میلگرد بستر را در بر بگیرد. با ترکیب ملات، میلگرد بستر و قلاب فولادی گالوانیزه، اتصالی قوی بین دیوار و ستون به وجود می‌آید. بهتر است حداقل قطر مفتول قلاب ۴ میلی‌متر باشد تا از استحکام و پایداری آن مطمئن باشیم.

۳. اتصال بست رادیکالی

بست رادیکالی، به عنوان یک قطعه فلزی، با حداقل ضخامت ۲ میلیمتر و حداقل عرض ۲۵ میلیمتر، جهت مهار خارج از صفحه در دیوارهایی که از بلوک با ملات بسکتر نازک، مانند بلوک های سبک گازی، بلوک AAC، هبلکس و غیره به هم متصل می شوند، استفاده می شود. این ابزار با توجه به جنس فولاد گالوانیزه ای که دارد، بسیار مقاوم و پایدار است و به راحتی می تواند با دیگر قطعات متصل شود. این ترکیبات فلزی را می توان در بسیاری از سازه ها، ساختمان های و قطعات فلزی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *