تولید کننده میلگرد بستر در تهران
گیره میلگرد بستر چیست؟

گیره میلگرد بستر چیست؟

فهرست مطالب

 بر اساس پیوست ششم آیین نامه ۲۸۰۰ ساختمان، استفاده از میلگرد بستر در ساختمان سازی الزامی است. برای اجرای میلگرد بستر، استفاده از گیره میلگرد بستر و قلاب میلگرد بستر نیاز است.

گیره میلگرد بستر به ستون، دیوار و یا وادارها با روش های مختلفی وصل می‌شود و قلاب داخل آن قرار می‌گیرد. این گیره‌ها می‌توانند با استفاده از جوش به ستون یا میلگرد وصل شود یا  با استفاده از پیچ و پلاک به ستون متصل گردد.

گیره میلگرد بستر بعد از وصل شدن به ستون با استفاده از قلاب، دیوار را به سازه اصلی وصل می‌کند. این عمل باعث می‌شود تا ضمن اتصال تیغه‌ها به اسکلت اصلی ساختمان، به صورت مستقل نیز باشند تا در زمان بروز زلزله، دیوار کمتر دچار ترک‌خوردگی و یا ریزش و خرابی گردد.

نحوه اتصال گیره به ستون:

اتصال گیره به ستون با رول پلاک
نحوه اتصال گیره به ستون با پیچ و رولپلاک
اتصال گیره به ستون با جوش
نحوه اتصال گیره به ستون با استفاده از جوش

کاربرد گیره میلگرد بستر چیست؟

گیره قطعـه ای اسـت کـه بـه سـتون وصل شـده، جنس آن گالوانیزه است و از ورق فولادی با ضخامت ۲ میلیمتر تولید می‌شود که برای بالا بردن استحکام این قطعه، بر روی آن فرورفتگی هایی ایجاد می شود.

گیره به کمک پیچ و رول پلاک به ستون متصل می شود. لازم به ذکر است که برای اتصال گیره به ستون هرگز نباید از میخ استفاده کنید، زیرا برای فرو کردن میخ در بتون، نیرویی بسیار زیادی لازم است که این نیرو سبب شکاف و ترک در ستون می شود.

بعد از اینکه قلاب به گیره متصل شد، سر آن باید روی بلوک و میلگرد بستر قرار بگیرد، بطوری که همپوشانی با میلگرد بستر داشته باشد.

در مقاله نکات کلیدی در استفاده از قلاب میلگرد بستر، به طور کامل نحوه اتصال قلاب گفته شده است پس احتیاجی نیست که قلاب به میلگرد بستر بسته شود، همینکه بر روی آن قرار بگیرد و ملات روی میلگرد بستر و قلاب را بپوشاند کافیست و اتصال میلگرد بستر به قلاب اتفاق افتاده است.

کاربرد گیره در میلگرد بستر و کاربرد قلاب در میلگرد بستر، مهار دیوارهای داخلی و خارجی به ستون یا والپست است.  از این اتصالات برای دیوارهای بلوک سیمانی، سفالی و آجری استفاده می کنند. در ادامه می توانید قیمت میلگرد بستر را ببینید و برای خرید والپست منقطع اقدام کنید.

بهترین کار برای خرید میلگرد بستر و اتصالات آن، خرید از تولیدکننده میلگرد بستر است.

خرید میلگرد بستر از تولید کننده

برای اطلاع از قیمت میلگرد بستر روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید ناودانی منقطع از تولید کننده

برای خرید ناودانی منقطع روی دکمه زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *